Nejste přihlášený. Pro využití všech možností obchodu Vám doporučujeme se přihlásit. Naše kamenná prodejna dnes otevírá od 13:00 a zavírá v 18:00.
 • Rostliny odesíláme PO-ST.
  Provoz prodejny na této stránce úplně dole.
  Od 1.3.21 je zakázán prodej živých zvířat, lze je zakoupit pouze po internetové objednávce.
  V současné době nejsou u některých hnojiv Profiplants pumpičky, proto jsou některá hnojiva dodávána pouze s víčkem.
  Telefon do firmy PROFIPLANTS?

  Měření vody - nejčastější otázky

  zpět na objednávku měření

   

  Rozbory vody provádíme pouze pro akvarijní a podobné účely. Tyto analýzy jsou prováděny pracovníky, kteří mají mnohaleté zkušenosti s použitím nejmodernější techniky v příslušném oboru, přesně vědí, co v akvarijní vodě být má a nemá, a jsou zárukou nejpřesnějších výstupů z jednotlivých analýz s nasazením nejlepších analytických přístrojů své doby. 

   

  Jak objednat měření v laboratoři firmy PROFIPLANTS?

  V objednávkovém rozhraní si objednáte příslušná měření zakliknutím a odesláním objednávky. Do takové objednávky nelze vkládat žádné produkty, objednávka s měřením musí být vždy samostatná. Objednávka musí být nejdříve zaplacena, pak teprve je prováděno měření. Po objednání Vám přijde "Schválení objednávky", ve kterém je variabilní symbol a další údaje pro bankovní převod. Zaplatit objednávku můžete také on-line přes rozhraní webu, což je nejrychlejší a pohodlné. Po připsání příslušné částky na náš účet teprve provedeme měření, ale vzorek vody můžete zaslat rovnou. Vzorek vody zašlete na adresu: Profiplants s.r.o. - laboratoř, 5.května 61, Praha 4, 14000  Pokud chcete dopravit vzorek vody osobně, doneste jej na prodejnu, a měření můžete zaplatit při předání vzorku. - mapaPřímo do laboratoře zákazníci vzorky nenosí.

   

  Musím se registrovat, když chci jen jednorázově provést nějaké měření?

  Jelikož se měření platí vždy dopředu, není třeba se v tomto případě registrovat.

   

  Jak se dozvím výsledky měření, a za jak dlouho?

  Protokol o měření je vždy zasílán na emailovou adresu, ze které byla učiněna objednávka. Protokol si doma můžete uložit na svém počítači, či si jej vytisknout, je ve formátu PDF. Většinou se výsledek dozvíte do 48 - 72 hodin po obdržení vzorku naší laboratoří, záleží však na celkovém vytížení laboratoře. Expresní objednávky jsou vyřízeny do 12 hodin po převzetí vzorku naší laboratoří. Ukázkový protokol si můžete prohlédnout v tomto odkazu.

   

  Jak odebrat a připravit vzorek vody pro laboratoř?

  Je třeba si uvědomit, že lahvička pro transport vzorku vody do laboratoře může velmi ovlivnit naměřené výsledky, a to v některých případech až o desítky %. Proto je třeba lahvičku vybírat velmi pečlivě a zvážit její dopad na konečný vysledek měření. Nejjednodušší způsob, který zaručuje přesný výsledek je koupit si lahvičku novou, a je dobré na to pamatovat dopředu a koupit ji s objednávkou dalších potřeb do zásoby. Malou lahvičku pro 100 ml vody naleznete ZDE a pro 1000 ml vody ji naleznete ZDE. Lahvička pro transport vzorku musí být vždy úplně plná s co nejmenší vzduchovou bublinou. Vzorek vody nesmí být zakalen ani zabarven, takový vzorek může laboratoř odmítnout, ale je možno si dopředu zaplatit vyčištění vzorku. Lahvičky laboratoř nevrací, jsou bezpečně zlikvidovány. Viditelně a nesmazatelně na láhev napište vzorek 1, vzorek 2, nebo akvárium obývák a podobně, a vyznačte číslo objednávky (variabilní symbol).

   

  Kolik vody potřebuji?

  Přesný objem vody vypočítá objednávkový systém, a uvidíte jej ve Vaší objednávce. Nejčastěji je to 20 až 50 ml na každé jednotlivé měření. Množství vody je vždy lépe naddimenzovat, protože  laboratoř při neobvyklém výsledku měření opakuje test několika dalšími ověřovacími postupy, pokud je však vody málo, tak to provést nelze. Dostatečné množství pro jakýkoliv balíček je 1 litr vody.

   

  Jak je měření přesné?

  Je velmi přesné. Je vždy vybrána nepřesnější možná metoda, popis těchto složitých metod však přesahuje rámec této stránky. S kapkovými testy určenými pro akvaristiku se tyto spektrální a jiné metody nedají ani trochu srovnávat, přesnost je zhruba deseti až desetitisícinásobná podle testovaného prvku. Přesnost je vždy uvedena v objednávkovém systému a v protokolu o měření.

   

  V objednávkovém formuláři je vždy uveden rozsah měření. Co když mi rozsah nebude stačit?

  Laboratoř vybere vždy takovou metodu, aby bylo měření i velikých rozsahů možné. Pokud si myslíte, že rozsah nebude stačit, stačí přidat 50% testované vody navíc. Pracovník laboratoře prvním testem zjistí přibližný rozsah, a druhým testem zjistí správný výsledek. Za takový postup již neplatíte nic navíc.

   

  Potřebuji změřit parametr vody, který jsem v seznamu nenašel

  Využijte kontaktní formulář pro dotaz. Obratem Vám sdělíme potřebné informace. Měření zařazujeme na náš web postupně, celkem budeme povádět cca 70 různých testů sladké i mořské vody.

   

  Moc tomu nerozumím, jaké parametry vody si mám nechat změřit?

  Toto je častá otázka. Pro první seznámení s Vaší vodou není třeba nechávat dělat hned kompletní rozbor, většinou postačí na začátek zvýhodněný balíček č. 1.

   

  Rostliny mi docela rostou, ale na některých rostlinách se objevují defekty. Co s tím? Co mám nechat změřit?

  Je dobré vždy před objednávkou měření vody zaslat fotografie a poradit se. Odborník pozná i ze špatné fotografie mnohem více, než byste čekali. Navrhne Vám co nejjednodušší a nejlevnější řešení.  Po odeslání dotazu je třeba počkat na odpověď, někdy se může během dne nahromadit i několik set dotazů, a jen jejich přečtení zabere určitý čas, další čas zabere jejich promyšlení a odpověď.

   

  Budou mi výsledky měření k něčemu, když nejsem chemik, ani doktor přírodních věd? Bojím se, že mi rozbor vody v ničem nepomůže.

  Není třeba se obávat. Výsledky měření je možno prokonzultovat s naším odborníkem, který Vám vždy výsledek měření přeloží do jednoduchého shrnutí a navrhne řešení jak upravit hnojení. Úprava hnojení rostlin je základem pro zdravé rostliny, samozřejmě pokud zachováme ostatní souvislosti jako především světlo, filtrace a teplota vody.

   

  Kolik zaplatím za Vaše rady? Například u jednoho odborníka na xxx mě pár minut konzultace vyšlo na nemalou část měsíční výplaty, jak je to u Vás?

  U nás za konzultaci nic neplatíte. Po odeslání Vašeho dotazu je třeba vyčkat na odpověď od nás, protože někdy jsou dotazy natolik složité a je jich tolik, že není v našich silách je ihned zvládnout.

   

  Používám kapkové testy, a vodu upravuji tak, abych měl doporučené hodnoty všech prvků v akváriu, přesto mi rostliny nerostou. Může mi pomoci profesionální rozbor vody z Vaší laboratoře?

  Ano, je to velmi pravděpodobné, a v 99% případů tomu tak opravdu je. Jistě jste si všimli, že firma PROFIPLANTS žádné kapkové testy nevyrábí, i když by nebyl žádný problém je namíchat. Nevyrábíme je z prostého důvodu - protože jsou velmi nepřesné. Navíc spousta lidí má problém vyhodnotit určitou barvu vzorku a chyby v měření se tak sčítají. Dalším problémem je, že když si vezmete dvě různé šarže téhož testu od téže firmy, tak se výsledky mohou diametrálně rozcházet, a to i testy od renomovaných výrobců. U některých testů jsou tyto chyby poměrně dobře známy, jistě si je v případě potřeby dohledáte na internetu. Dalším problémem bývá expirace kapkových testů, která není neomezená. Po expiraci některé testy ukazují úplně nesmyslné hodnoty, a pokud se jimi začnete řídit, problém, či dokonce katastrofa je na světě. Určitě nějaký prošlý test doma najdete, a je Vám líto jej vyhodit, protože stál spoustu peněz. Věřte však, že je lepší se ho zbavit než jej použít. Nikdo většinou před expirací celý test nespotřebuje, to je další problém kapkových testů.  Měření v naší laboratoři Vám chyby ihned odhalí, protože si část vzorku vody můžete doma proměřit, a pak porovnat s výsledky z naší laboratoře. U některých parametrů budete pravděpodobně velmi překvapeni. Například jsme vyvedli velmi mnoho akvaristů z omylu, že mají dostatečně zarybněno a údajně mají ve vodě NO3 dostatek. To bývá ten největší omyl v akvaristice při pěstování rostlin, a jen 1% akvaristů má ve vodě dostatek NO3.

   

  zpět na objednávku měření