Nejste přihlášený. Pro využití všech možností obchodu Vám doporučujeme se přihlásit. Naše kamenná prodejna dnes otevírá od 13:00 a zavírá v 18:00.
 • Rostliny odesíláme PO-ST.
  Provoz prodejny na této stránce úplně dole.
  Od 1.3.21 je zakázán prodej živých zvířat, lze je zakoupit pouze po internetové objednávce.
  V současné době nejsou u některých hnojiv Profiplants pumpičky, proto jsou některá hnojiva dodávána pouze s víčkem.
  Telefon do firmy PROFIPLANTS?

  Co je to laminární box?

  - Přečteno 9 233x

  Technika in-vitro je velmi náročná na dobré laboratorní vybavení. Jedním z prvních přístrojů, které při použití této techniky laborant potřebuje je laminární box.


  Laminární box nebo také Flowbox je speciální laboratorní zařízení. Toto zařízení filtruje vzduch pomocí speciálních filtrů a HEPA filtrů. Dává tak pracovníkům možnost pracovat ve sterilním prostředí bez mikroorganismů. Ve flowboxu se pracuje nejčastěji s biologickým materiálem rostlinného či živočišného původu, ale je využíván i v elektroprůmyslu pro montování drobných elektrických součástí. Tím jak proudí vzduch přes speciální filtry, tak je zbaven všech drobných částeček prachu, pylu a podobně. Pokud je vzduch proudící do laminárního boxu úplně prostý jakýchkoliv částic, potom se do boxu žádné nežádoucí mikroorganismy nedostanou, protože ty jsou vždy na těchto částicích.

  Dr. Meristem říká: Zařízení je poměrně drahá legrace v ceně nového automobilu nižší třídy, avšak zručný kutil jej "zmákne" za cca několik tisíc korun. Stačí bedna, silný ventilátor a HEPA filtr. Takový kousek asi na výstavu nepojede, ale pro domácí podmínky je dostačující. Před lety jsem doma v takovém boxu začínal bádat nad rostlinkami 'in vitro'. První kelímek s rostlinou jsem dokázal v těchto podmínkách po 440 dnech práce...