• Živé zboží zasíláme PO-ST. Prodejní doba je uvedena na této straně úplně dole, otevřeno i v sobotu a neděli. Volejte POUZE v době otevření prodejny.

  Co je to laminární box?

  Co je to laminární box?

   

   alt=

  Laminární box nebo také Flowbox je speciální laboratorní zařízení. Toto zařízení filtruje vzduch pomocí speciálních filtrů a HEPA filtrů. Dává tak pracovníkům možnost pracovat ve sterilním prostředí bez mikroorganizmů.

  Ve flowboxu se pracuje nejčastěji s biologickým materiálem rostlinného či živočišného původu, ale je využíván i v elektroprůmyslu pro montování drobných elektrických součástí.

  Tím jak proudí vzduch přes speciální filtry, tak je zbaven všech drobných částeček prachu, pylu a podobně. Pokud je vzduch proudící do laminárního boxu úplně prostý jakýchkoliv částic, potom se do boxu žádné nežádoucí mikroorganismy nedostanou, protože ty jsou vždy na těchto částicích.

   


  Dr. Meristem říká: Zařízení je poměrně drahá legrace v ceně nového automobilu nižší třídy, avšak zručný kutil jej "zmákne" za cca několik tisíc korun. Stačí bedna, silný ventilátor a HEPA filtr. Takový kousek asi na výstavu nepojede, ale pro domácí podmínky je dostačující. Před lety jsem doma v takovém boxu začínal bádat nad rostlinkami 'in vitro'.