Nejste přihlášený. Pro využití všech možností obchodu Vám doporučujeme se přihlásit. Naše kamenná prodejna dnes otevírá od 10:00 a zavírá v 13:00.
 • Rostliny odesíláme PO-ST.
  Provoz prodejny na této stránce úplně dole.
  Telefon do firmy PROFIPLANTS?

  PAR Meter - půjčovna

  Profesionální parmetr (dále jen PAR) je přístroj, jehož pomocí lze přesně zjistit, jak je nasvícené Vaše akvárium. Tímto přístrojem se měří akvária sladkovodní i mořská. K dispozici je profesionální PAR Quantum Full spectrum MQ-510.

  Jak měření funguje?

  Měřením zjišťujeme hustotu fotosyntetického fotonového toku (PPFD, jednotky µmol m-2 s-1) pod vodou,  což je podstatné pro biologické, fyzikální a chemické procesy v přírodních vodách a v akváriích. Z hlediska přesnosti měření je potřebné, aby byl snímač světla kalibrován pod vodou, protože pokud by byl kalibrován na vzduchu, měření by bylo velmi nepřesné. Tento jev se nazývá vliv ponoření a pokud by byl opomenut, bylo by měření nepřesné, protože index lomu světla na vzduchu je 1,00, avšak ve vodě je index lomu 1,33. Vyšší index lomu vody způsobuje, že se ze snímače zpětně rozptyluje (nebo odráží) více  světla než ve vzduchu (Smith, 1969; Tyler and Smith, 1970). Jak se odráží více světla, do detektoru se dostane světla méně. Když tento efekt není korigován, měření pod vodou jsou pouze relativní, což ztěžuje srovnání světla v různých prostředích. Přístroj Quantum MQ - 510 již má zabudovanou korekci tohoto jevu.

  Jak jednoduše změřit potřebné hodnoty?

  Zapnete přístroj, ponoříte sondu do akvária, a na displeji uvidíte hodnotu PAR. Pozor - vodotěsná je pouze sonda, nikoliv přístroj s displejem. Ten musí zůstat mimo vodu.

  Kolik PAR bych měl v akváriu naměřit?

  U dna 30-100 PAR. Hodnota 30 PAR bude vyhovovat kryptokorynám, marsilkám a podobně. Rostiny typu Cuba, Monte Carlo a jiné kobercovky budou potřebovat 80-100 PAR.

   

  Půjčování profesionálního parmetru (dále jen PAR) je podmíněno vratnou zálohou ve výši 10 000.- Kč. Pokud přístroj vrácen nebude, jedná se i v tomto případě o krádež, a všechny případy budou předány Policii. Firma Profiplants s.r.o. si vyhrazuje právo nepůjčit přístroj osobě jakkoliv podezřelé z nekalé činnosti, a to bez udání důvodu. Zákazník, který si přístroj půjčuje, tak automaticky souhlasí s uchováním kamerového záznamu do doby vrácení PAR metru. Je také možno složit za přístroj celou částku (22 000.-Kč), potom přístroj půjčíme bez jakéhokoliv dokladu.

  Záloha se skládá v hotovosti při vyzvednutí PAR, a vrácena je též v hotovosti při vrácení přístroje. Při půjčení přístroje je třeba předložit platný doklad, například občanský či řidičský průkaz. Zákazníci kteří u nás mají registraci, a známe je osobně, nemusejí předkládat žádný doklad totožnosti. Přístroj je nutné vyzvednout osobně, a také jej osobně vrátit, možnost posílání přes dopravce není možná. Pokud máte půjčen přístroj na 24 hodin, a vyzvednete jej například v 15 hodin, a vrátíte druhý den v 17 hodin, tak je počítána doba zapůjčení 48 hodin. Vrácení PAR metru je možné i ve všední den, kdy je prodejna uzavřena, a to po předchozí domluvě.

  Zákazníci, kteří u nás mají mnoho realizovaných objednávek si mohou předem dojednat podstatnou slevu. (parmeter@profiplants.cz)

  Cena půjčení:

  24 hodin - 299.- Kč

  48 hodin - 499.- Kč

  72 hodin - 699.- Kč

  1 týden - 1499.- Kč